Vagy fordítva kellene mondanom? Pénz és a szerelem? Mert a szerelem ismert, még ha soha meg nem érthetjük is. De a pénzt oly kevéssé ismerjük... És mégis használjuk nap mint nap.
Vagy a pénz használ minket?
Fizikailag megjelenő a pénz, vagy csak energiaszintű, mert nem láthatjuk, de érezzük hatását - ez akár a hitel, akár a bankszámla, akár a kártyafizetés.
Nehéz kérdések.
De erről találtam egy filmet, amit beszúrni nem tudok, így hát meghivatkozom.
Itt, az EzVanKiadó lapján, az oldal közepe felé, a MEGJELENT cím szövege mellett.
A szerelemről majd máskor. Arról egyébként jobban szeretek írni.
Élelem, ruha és hajlék - erre van szüksége mindenkinek. Így ezt akarjuk elsődlegesen "cseretermékként" megkapni.
Ezért van szükségünk pénzre. Vagy mégsem? Vagy a kín, boldogság, a remény, a fájdalom, a motiváció, az elkeseredettség, vagyis az érzések ugyanúgy kapcsolódhatnak ehhez is? Mert ha így van, akkor ez is egy eszköz csupán. Ha akarjuk, adunk neki teret, hogy érzéseket hozzon létre rajtunk. Ha nem akarjuk, nem adunk neki teret, vagyis nem kapcsolunk hozzá érzéslehetőséget.
A rendszer logikája egyszerű.
Amit beeresztünk életünkbe, az benne van.
De hogy elvegyem a kedvünket az össze-vissza teremtéstől, el kell mondani, hogy amit létrehozunk, annak ellentétét is. Ha létrehozta valaki a nagy gazdagságot, létrehozza a nagy szegénységet is.
A film azt mondja, hogy létrehozták a semmiből a pénzt, így egyszer, ha eljön az ideje, és a film szerint is nemsokára eljön, össze is omlik. Amit létrehoznak, az el is veszik. Közte persze megvan, és most megvan, szeretjük is. Vagy már ez sem igaz?
De eljön az idő, amikor az összeomlás után valami borzasztó jön. Anarchia, pénztelenség, teljes kétpólusóság.
Nem éppen szívderítő.
Utolsó kommentek